piątek, 24 lipca 2015

Dbanie o ubrania – po co właściwie to robimy?


Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu ciuch – nawet ten kupiony w sieciówce – służył nam przez wiele sezonów. Jeśli przegrzebiecie swoje szafy, prawdopodobnie znajdziecie coś, co posiadacie od niepamiętnych czasów, a wciąż sprawuje się świetnie. To już jednak przeszłość. Dziś bluzka czy szorty często są do wymiany po zaledwie paru miesiącach. Czy to wina zmiany metod produkcyjnych i użycia gorszych tkanin? A może po prostu zapomnieliśmy już jak dbać o ubrania? W końcu o wiele łatwiej iść do sklepu i kupić nowe…


 Jednak nietrudno się domyślić, że nasze wygodnictwo tylko pozornie jest bez konsekwencji. W ten sposób napędzamy przecież całą machinę produkcyjną – wyzysk siły roboczej, marnotrawienie surowców, niszczenie środowiska naturalnego. A przecież wystarczy przypomnieć sobie kilka podstawowych tricków i na nowo nauczyć się jak dbać o ubrania.

Zadaj sobie pytania: Czy pierzesz ręcznie delikatne tkaniny? Czy uważnie segregujesz pranie? W jakich warunkach przechowywane są Twoje rzeczy? Czy starasz się używać naturalnych detergentów i kosmetyków, które mają bezpośredni kontakt z tym, co masz na sobie? Jeśli nie, wystarczy zacząć to robić, a ulubiona bluzka z pewnością przetrwa o kilka sezonów dłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz