piątek, 31 lipca 2015

Jak dbać o ubrania? Przedstawiamy cztery sposoby


W dzisiejszym świecie wyjątkowo chętnie ulegamy pokusie łatwego konsumpcjonizmu, bezrefleksyjnie niszcząc i wymieniając zawartość naszej szafy. A co, jeśli by tak zmienić przyzwyczajenia i dłużej cieszyć się ulubionymi ciuchami?Rada 1. – Minimalizm 
O wiele trudniej utrzymać ubrania w odpowiedniej kondycji, jeśli po prostu mamy ich za dużo. Sterty rzeczy nieustannie wywalające się z szafy i z kosza na pranie to wcale nie recepta na sukces i elegancki wygląd. Zamiast tego dąż do skompletowania takiej garderoby, w której będą rzeczy lepszej jakości, wielofunkcyjne, odpowiednie na wiele okazji – ale w ograniczonej ilości.

Rada 2. – Odpowiednie warunki przechowywania 
Nie należysz do osób uporządkowanych? Cóż, warto się przemóc i nie trzymać ubrań byle jak zwiniętych w kłębek i przypadkowo wrzuconych do szafy. W ten sposób tkaniny z pewnością szybciej się zniszczą, a ciuchy będą bardziej podatne na mikrouszkodzenia. Najlepiej będzie, jeśli większość rzeczy powiesisz na wieszakach, w czystej i pachnącej szafie.

Rada 3. – Segreguj pranie 
 Pamiętaj, że nawet jeśli dany ciuch „nie farbuje”, nie oznacza to, że poszczególne tkaniny nie zachowują się lepiej, kiedy pierzemy je z tymi o podobnym kolorze i rodzaju. Unikaj też zbyt wysokich temperatur.

Rada 4. – Używaj (w miarę) naturalnych detergentów i kosmetyków do ciała
Nie trzeba wielkiej znajomości tematu, żeby stwierdzić, że silne chemiczne substancje mogą negatywnie wpływać na stan ubrań. Dlatego wybieraj takie środki czystości, które łagodnie działają na dany materiał. A wy macie jakieś sposoby na przedłużenie świetności ulubionych ciuchów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz